Kılavuz Yazılım / Genel / En iyi Hosting Firmaları

En iyi Hosting Firmaları

en iyi hosting firmaları

Hosting; bir web sitesinin yayın hayatı bakımından oldukça önemi olan, server üzerinden web sitesi barındırma hizmetini kapsayan hosting firmaları tarafından sunulan hizmetin ismidir.

Hosting seçimi günümüzde oldukça zor bir duruma geldiğinden, web sitesini kaliteli bir sunucu üzerinden yayımlamak isteyen kişiler arama motorlarına girerek ön araştırma yapmakta ve en iyi hosting firmaları hangileri? şeklinde arama sonuçlarını incelemektedir.

Hosting firması seçimi yapmak oldukça zordur çünkü günümüzde bir çok hosting firması hakkında internet ortamında, forumlarda vs.. olumlu yada olumsuz mesajlar görebilmekteyiz. Durum böyle olunca sağlıklı bir sonuca ulaşamıyoruz.

Kaliteli Hosting Nedir?

Herkezin kalite anlayışı farklılıklar gösterebilir. Ama hosting işinde bir firmaya kaliteli hizmet sunuyor diyebilmemiz için bazı kriterleri bünyesinde barındırıyor olması gerekir. Kaliteli hosting firmalarının temel özellikleri şunlardır;

 • Yüksek hızlı sunuculara sahip olmalı.
 • %99.5 civarlarında uptime garantisi sunabilmeli (yayın garantisi)
 • Son teknoloji donanım, yazılım ekipmanları ile sistemini her daim güncel tutabilmeli.
 • Teknik ekibin yeteri kadar iş deneyimi bulunmalı.
 • Teknik ekip güler yüzlü yaklaşımlar sergileyebilmeli ve sorunlara hızlı müdahale edebilmeli.
 • Hali hazırdaki müşterilerini sürpriz fiyatlar ile karşı karşıya bırakmamalıdır. (bu konuda çok şikayetler oluyor)

Kaliteli hosting işinde, Datacenter (veri merkezi) firmaları daha öndedir. Çünkü büyük yatırımlar yaparlar ve makineler kendilerine aittir. Genelde A.ş. olarak şirket faaliyetlerini sürdürürler. Şimdi gelin sizlere En iyi hosting firmaları hangileri? tecrübelerimizi ve araştırmalarımızı paylaşalım.

Türkiye’deki En iyi Hosting Firmaları

Analizlerimde daha önceki zamanlarda ve şu anda aktif olarak kullandığım hosting firmalarından bahsedeceğim. Bu firmaların ortak özelliği hepsinin hizmetleri benim onayımdan geçmiş olmasıdır. Analiz yapacağımız firmalar;

 1. Net Direkt
 2. Turhost
 3. Vargonen
 4. Netinternet
 5. Alastyr
 6. Veridyen

Bunlar daha önce kullandığım ve memnun kaldığım firmalardır. Bu firmaları sıralarken memnuniyet durumuna ve performansa göre listeleme yaptım. Bu firmaları gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Türkiye Dışı Lokasyon Önerilerimiz

Eğer Türkiye dışında bir lokasyondan hosting kullanmak istiyorsanız bu durumda ise şu firmaları sırası ile tercih edebilirsiniz.

 1. hetzner
 2. hostgator
 3. bluehost

Özellikle dolar kurunun fahiş derecede yüksek olduğunu düşünürsek, minumum para ile en iyi performansını ve hizmeti alabileceğiniz yabancı lokasyon önereceğim firma hetzner olacaktır. Almanya lokasyon ve sunucuları çok güzel..

Fiyatları ise tadından yenmez derler ya. Misal hetzner’de ssd vds fiyatlarını inceleyelim.

2 Core vCpu
2 GB Ram
40 GB SSD Disk
20 TB Aylık Trafik

Aylık sadece 4.15 Euro. Üstelik kontrol panelinden hızlı bir şekilde istediğiniz işletim sistemini saniyeler içerisinde kurabiliyorsunuz. Reboot paneli, ek kaynak satın alabileceğiniz, ek ip alabileceğiniz çok kullanışlı bir panelide bulunuyor. Üye olup deneyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İnternetten Para Kazanma Yolları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Hakkında Admin

Çukurova Üniversitesi bilgisayar programcılığı bölümü mezunu. Birçok kurumsal firma'da Software Developer olarak çalıştı. Bilgi ve tecrübelerini bu blog'tan paylaşıyor.

Öneriyoruz

Telegram Üzerinden Para Kazanma Click Botu

Bugün sizlere Telegram üzerinden para kazanabileceğiniz bir bot’tan bahsedeceğiz. Bu bot sayesinde Litecoin olarak telegram ...

4 Yorumlar

 1. Turhost firmasını aktif olarak kullanıyorum, canavar gibi server’ları var. Hız ve müşteriye verdikleri önem gibi hususlardan dolayı bu firmayı tek geçerim. Ayrıca sitemin yayında kalma süresi çok yüksek, fiyatları ise çok yüksek sayılmaz. Güzel, yatırımlık projelerde bence Turhost değerlendirilmeli.

 2. Her zaman iyi bir hostıng firmasını aramısımdır.. Ama şu an veridyen kulanıyorum gayette menunum.

 3. Fiyat – performans ve kalite kesinlikle güzel hosting. Aktif olarak kullandığım tek host firması.

 4. Birde Serin Host var oda çok iyi yaklaşık 10 – 20 tane arkadaşımın hepsi buradan alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir