Kılavuz Yazılım / Google / Google Adwords Nedir? Etkili Reklam

Google Adwords Nedir? Etkili Reklam

Google Adwords Nedir?

Adwords, Google tarafından geliştirilmiş internet sitenizin reklamlarını yayınlayabileceğiniz gelişmiş bir reklam ağı platformudur. Google’ın sunduğu  Adwords hizmeti sayesinde, sektörünüz ile alakalı birçok anahtar kelimede reklam yayınlama şansına sahip oluyorsunuz.

Anahtar kelimelerde reklam vererek sitenize sektörünüz ile alakalı ziyaretçiler çekebilirsiniz. Tıklama teklif usulü olarak, tıklama başı maliyet (TBM) ile reklam verebileceğiniz Adwords’ta birçok gelişmiş özellik sizleri bekliyor.

Google Adwords‘te bütçenizi kendiniz oluşturuyorsunuz. Böylelikle bütçeniz ne kadar olursa olsun en hızlı ve kolay reklam grubu oluşturup bunu aktif etmek mümkün.

Hedef Kitlenizi Oluşturun!

Adwords’ta hedef kitlenizi noktasal olarak ayarlayarak hedefi ortasından vurabilirsiniz. Hedef kitlesi oluştururken;

 • Anahtar kelimelerin belirlenmesi
 • İstenilen yaş aralığı
 • Cinsiyet durumu
 • Akıllı cihaz seçimi (tablet, telefon, bilgisayar)
 • Lokasyon seçimi (İstanbul, Ankara, İzmir vs..)
 • İş durumu

Daha pek çok detaylı ayarlar yapılarak hedef kitlenizin oluşturulmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca reklamlarınızın haftanın hangi günleri, hangi saatler arasında gösterileceğiniz ayarlayabilmeniz mümkün. Adwords te göründüğü üzere birçok gelişmiş seçenek sunuyor.

Adwords Reklam Genel

Adwords Neden Gerekli?

Siteniz üzerinden ürün satışları yapmak istiyorsanız, yaptığınız bir işin reklamını yapmak istiyorsanız ihtiyaç duyacağınız reklam ihtiyaçlarınızın çözümü Adwords ile sağlanabilir.

Adwords anahtar kelime planlayıcı ile anahtar kelime analizi yapıp, size iş getirme potansiyeli en yüksek kelimelerin belirlenip reklamların aktif edilmesi sağlanabilir. Bu sayede doğru reklam stratejisi için ilk adımınızı atmış olursunuz.

Özellikle E-ticaret sitesi sahibi olan kişilerin ürün satışlarının canlandırılmasını sağlayacak olan reklam birimlerinden bir tanesi olan Adwords’e merhaba diyerek sizde bu Dünya’da yerinizi alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Blogger Nedir? Google'ın Gücü Adına! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Hakkında Admin

Çukurova Üniversitesi bilgisayar programcılığı bölümü mezunu. Birçok kurumsal firma'da Software Developer olarak çalıştı. Bilgi ve tecrübelerini bu blog'tan paylaşıyor.

Öneriyoruz

google sayfa hızı testi

Web Site Hız Testi (Google Page Speed)

Google, en iyi arama motoru deneyimini kullanıcılarına sunabilmek amacıyla kullanıcı deneyimi’ne önem vermeye uzun zaman ...

12 Yorumlar

 1. Adwords reklamları gerçekten de iyi optimize edildiği taktirde güzel sonuçlar veriyor. Benim E-Ticaret sitem var ürün satışlarının canlanması maksadıyla paralı reklam veriyorum. Gayette faydasını gördüğümü söyleyebilirim.

  Ayrıca belirli zamanlarda Google bana promosyon kodu veriyor. 25 tl harcamaya 100 tl kredi veriyor buda çok işime yarıyor. Bedavadan ürün satışı yapmış oluyorum. Bu tarz reklam birimlerine talep sürekli arttığı için rekabet durumundan tıklama maliyetinin iyi ayarlanması gerekli.

 2. Gerçekten Google Adwords Etkili Reklamlar Veriyor Herkesin İşini Görebilir Diye Düşünüyorum.Teşekkürler..

 3. Uzunca bir süredir adwords üzerinden etkili reklam vermeyi araştırıyordum. Google ads’nin verdiği kod çok işime yaradı, bu kodu reklamlarımı iyileştirme üzerine harcayacağım. Etkili reklamları öğrendikten sonra inşallah işlerim yoluna girecek. Verdiğiniz değerli bilgiler için teşekkür ediyorum.

 4. bende bu gün 25 TL harca 100 TL kazan kampanyasına başvurdum sitem için geri dönüşler güzel bütçe sıkıntısı olmayanlar için güzel bir hit kaynağı

 5. Öncelikle bu makaleyi paylaştığınız için teşekkür ederim Adwords reklamları siteme oldukça yararı var.

  Anahtar kelime bakımından oldukça iyi bir tıklanma alıyorum kelime bazlı yükselişlerde oldukça iyi reklam vermeden önce 120 sıradaydı kelimem ama reklam verdikten sonra hızlı bir yükseliş yaşadım ve istediğim kelime 1 ayda ilk 10 girdi teşekkürler makalede harika yazılmış

 6. Ciddi projelerde, direkt müşteriye ulaşmanın en kesin yolu olasada , ben uzun vadede her zaman seo ile tüm ihtiyaçlarımızın görüleceği inancındayım. Paylaşım için teşekkürler.

 7. Adwords reklamı ticaret amaçlı açılan her site için verilmesi gerekiyor zaten ama adwords sürekli politikalarını değiştirmeye başladı bakalım hayırlısı tavsiyem güzel anahtar kelimeler tercih edilirse bu çok işe yarıyor.

 8. adwords rekabet düzeyi yüksek olan anahtar kelimelerde reklam planlaması düzgün optimize edilmezse reklam maliyetleriniz çok fazla artabilir zaten paylaşılan makalede de bu paylaşılmış.

 9. İlker Eroğlu

  uzman ve kaliteli içerik olması iyi lakin adwordse reklam vermek gerçekten çok pahalı bir iş yaptığın iyi olmalıki kazancıda getireside iyi olsun yoksa verdiğin reklam dünyanın parası.

 10. Yeni tasarımı ile adwords artık herkese uygun hale gelmiş. Hiç sistemi bilmeyen biri bile 1-2 saat uğraşınca usta gibi reklam verebilir hale geliyor.

 11. Google Adwords reklam ihtiyaçlarının karşılanması noktasında çok faydalı bir reklam platformudur. Uzun zamandır sizleri takip ediyorum çok güzel paylaşımlar yapıyorsunuz teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir