Kılavuz Yazılım / Genel / İnternetten Para Kazanma Yolları

İnternetten Para Kazanma Yolları

internetten-para-kazanmak-teknikleri

Günümüz Türkiye’sinde geçim şartlarının zorlaştığını artık daha iyi anlayabiliyoruz. Yaşam şartlarının zorlaşması, hayatın pahalılaşması ve işsizlik problemleri ülkemizin en büyük sorunlarından bir tanesi.

Durum böyle olunca hali hazırda iş hayatı devam edip ek gelir sağlamak isteyen veya iş bulamayan ama belirli bir kazanç elde etmek isteyen kişiler bilgisayarının başına geçip Google arama motorunu açarak arama kısmına internetten nasıl para kazanılır? Yazarak birçok arama sonucuna ulaşıyor. Gelen arama sonuçlarından para kazanma yöntemleri içeren sitelere giriş yaparak bu konuyu anlamak istiyorlar.

Arama sonuçlarından bu makalemize ulaştıysanız ilk aşama olarak doğru yoldasınız diyebiliriz. Bugün sizlere gelişen sanal ortamda gerçek anlamda para kazanma tekniklerini, yöntemlerini anlatacağız.

Para kazanma yöntemlerine geçmeden önce geçmiş zamanda size birileri “Network Marketing” daveti yaptıysa yada ilerleyen zamanlarda network marketing ile çok kazanacaksın, zengin olacaksın gibi vaatlerde bulunanlar olursa bu daveti şiddetle ret edin.

Network Marketing’ten Uzak Durun!

Network Marketing Nedir? Tehlikeli Yanlarına Göz Atalım : Network marketing dediğimiz olay ağ pazarlama adı altında ortaya sanal bir ürün katılarak (olmayan bir ürün) , bakın biz bu ürünü pazarlıyoruz. Ürün satışı yaparken de ekipler kurarak, kendi getirdiğiniz üyelerden ve alt üyelerden satış başı komisyonlar yada sisteme üye getirme komisyonu gibi ufak tutarlar verilerek saadet zinciri oluşturulan bir sistemdir.

Bu tarz sistemler tamamen sizin bireysel çabanıza dayalı olarak ilk aşamada kazanabileceğiniz, ilerleyen aşamalarda ise tamamen hüsrana uğrayacağınız bir sistemdir. Bir piramit düşünün ve herkesin bu pramitin en üst kademesine çalıştığını düşünün.

Bu tarz sistemler yok olmaya mahkumdur, çünkü ortada bir ürün yok. (tek ürün sisteme girmesi için getirdiğiniz kişiler)… Zaten saadet zinciri Türkiye Cumhuriyeti Yasalarına göre yasaktır. Yani yasalara uygun olmayan bu sistemden sizinde uzak durmanızı öneririm. Size bu tarz sistemlerden zengin olacaksınız, hayatınız değişecek gibi iddaalı cümleler kuranlara itibar göstermeyiniz.

Saadet zinciri içeren tüm sistemler yasalara aykırıdır bu nedenle çok zeki geçinen İngilizler, Kanadalılar, abdliler (genelde proje üretenler buralardan çıkıyor..)  oluşturdukları pramit sistemini yasal gösterebilmek için, yada en azından insanları iyicene sağana kadar kullandırabilmek için ortaya hep olmayan bir ürün katmışlardır.

Mesela daha önce Mega Holding adında bir şirket kurdular ve ürün olarak internet sitesi, hosting, domain adı altında ürünleri yem olarak atarak  dünya kadar üye topladılar. Sonu tabi ki hüsran oldu.  Fazla uzağa gitmeyin çiftlik bank ürün olarak “inek sağacaksınız” gibi şeyler sunup paraları alıp kaçtılar…

Network Marketing Saçmalığını daha fazla uzatmak istemiyorum. Bunları anlatmamın nedeni şu ki, biri size bu tarz sistemlere katılmanıza zorlarlarsa, isterse mutlaka reddedin. Sizin en yakında arkadaşınız bile bunu sunabilir siz bunun doğru olmadığını anlatınız. Şimdi internetten nasıl para kazanabiliriz size bunu anlatmaya başlayalım.

İnternetten Para Kazanma Yolları

İnternet’ten para kazanabilmek için birbirinden farklı teknikler bulunuyor. Sizin için en hızlı ve etkili sonuçlar alabileceğiniz internetten para kazanma tekniklerini anlatmaya başlayalım.

para-kazanma-yontemleri

1) . Google Reklamları (Google Adsense)

Dünya’nın en büyük arama motoru olan Google, bünyesinde birçok hizmet barındırıyor. Bunlardan bir tanesi ise reklam yayımcıları havuzu olan Adsense hizmeti. Firmaların reklam ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlayan Google büyük firmalardan aldığı reklamları ücret karşılığı sizin “internet sayfanızda, youtube videolarınızda, mobil uygulamalarınızda” yayımlıyor. Bunun için onaylanmış bir Google Adsense hesabınızın olması gerekiyor. Hani televizyonlarda görüyorsunuzdur haberlerde çıkıyor “zengin Youtuberlar” işte bu adamlar parayı “Google” dan kazanıyor.

Google para kazanmak için öncelikle şu maddelerden birilerine karar vermelisiniz.

  • İnternet sitesi açıp, blog yazarak para kazanmak istiyorum.
  • Youtube kanalı açıp, bir konu seçip videolar oluşturup bu videolar üzerinden para kazanmak istiyorum.
  • Mobil uygulama yaptırıp, ya da yapıp bu uygulamada reklam yayımlayarak para kazanmak istiyorum.

Google’da kazanabileceğiniz başlıkları yukarda listeledik. Bunlardan en basiti ilk 2 madde olduğunu söyleyebilirim. Mobil uygulama işi zahmetli ve bilgi birikimi gerektirir. Eğer blog yazarak para kazanmak istiyorsanız bu maddede iki yöntemimiz var.

Ya Google’ın ücretsiz olarak sunduğu Blogger hizmeti üzerinden ücretsiz olarak “siten.blogspot.com.tr” şeklinde bir ücretsiz blog açabilirsiniz. Yada “siten.com” gibi özel bir alan adı tescil edip bir hosting hesabıda satın alarak kendi sisteminiz üzerinden blog yazabilirsiniz.  Hosting ve Domain alabilmek için Netinternet Firmasını size önerebilirim.

Hizmeti satın aldıktan sonra Kontrol Paneline Girip “Wordpress” kurulumu yaparak Blog sitenizi hazır hale getirebilirsiniz. WordPress nedir? Ve nasıl kurulur merak ediyorsanız, Google’da arama yaptırarak detaylı bilgilere ve eğitim videolarına ulaşabilirsiniz.

Google Adsense ile Aylık Ne Kadar Kazanabilirim?

Bu sizin emeğinize göre değişiklik gösterecektir. Aylık 300 tl kazananda var, 5.000 tl kazananda var, 15.000 tl de kazananda var, hiç kazanamayan da var… Bu nedenle bazı önemli hususlar var onlara dikkat etmemiz gerek. Şunu unutmayın reklamlardan para kazanmanız için içerik oluşturacağınız, hitap edeceğiniz kitle çok önemli.

Mesela teknoloji ile ilgili içerikler, bloglar oluşturan internet siteleri çok kazanç elde edemiyor. Ama moda, giyim tarzı daha çok bayanlara hitap eden internet sitelerinin reklam gelirleri daha iyi. Yani şöyle düşünün sizin blog sitenize giren ziyaretçinin reklamlara tıklaması gerekiyor ki siz para kazanasınız. Ufak bir mantık kurduğumuzda bayanların modaya, giyime , makyaja ne kadar önem verdikleri ortada. Siz moda sitesi kurduğunuz da ve Google reklamları yerleştirdiğinizde Google botları akıllıdır ve sayfanızın içeriğine göre reklam çeker.

Yani siteniz moda ise sitenizde yayınlanan reklam “moda” içeriğinize yakın reklamlar olacaktır. Buda sitenize giren ziyaretçi bayanların ilgisini çeker ve tıklayası gelir. Doğal olarak size geri dönüşü para olarak olacaktır. Bu mantıktan yola çıkarak içerik oluşturacağınız sektörü-kategoriyi iyicene düşünün ve seçin.

Sektör-kategori seçerken mutlaka blog yazısı yazabileceğiniz nitelikte olan bir kategori belirleyip seçmeniz gerekir. Bu doğrultuda çalışmalarınıza devam edebilirsiniz.

Google Adsense Nasıl Kayıt Olunur?

Google Adsense’e kayıt olabilmek için öncelikle reklam yayımı yapacağınız bir internet siteniz, youtube kanalı gibi bir ürününüzün elinizde olması gerekiyor. Sadece buda değil, eğer internet siteniz üzerinden reklam yayımı yapacaksanız internet sitenizin Google Reklam Politikalarına uygun olması gerekir.

Ancak bu noktadan sonra başvuru işlemine geçebilirsiniz. Google Adsense başvuru işlemi için bağlantıya tıklayarak Google’a hesabınız ile giriş yapmanız gerekiyor. Daha önce açmış olduğunuz bir Google Hesabınız yok ise o zaman gerçek bilgileriniz ile bir Google hesabı oluşturup, oturum açmanız gerekir.

ekran

Oturum açma işleminden sonra karşınıza şu şekilde bir Google Adsense Giriş ekranı gelecektir.

adsense start

Bu aşamadan sonra tekrar güvenlik nedeni ile giriş yapmanız istenebilir. Siz tekrar giriş yaparak oturum açın. Bu işlemden sonra adsense hesabınız yok ise başvuru ekranı önünüze çıkacaktır. Başvuru ekranında istenilen tüm bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurup, başvurunuzu tamamlayın. Başvuru sonucunuz Google tarafından size mail yolu ile bildirilecektir.

Adsense Başvurusunun Onaylanması için Kriterler Nelerdir?: Google Adsense başvurusu yapmadan önce başvuru yaptığınız internet sayfanızın içeriği dolu olmalı, görselliği tatmin edici seviyelerde bulunmalıdır. Ayrıca sitenizin sektörü, ziyaretçi trafiği’de başvurunun olumlu sonuçlanması aşamasında önem teşkil eder.

Google Adsense başvurularında mutlaka başvuru yaptığınız sitenizin Google Politikalarına uyum sağladığına emin olun. Google; kumar, bahis, +18, terör, illegal içerikli internet sayfalarına reklam vermemektedir. Daha detaylı bilgi için Google Adsense Program Politikasını bağlantıyı kullanarak inceleyebilirsiniz.

2). Makale Yazarak Garantili Şekilde Para Kazanın!

En etkili para kazanma yöntemlerinden bir taneside özgün içerikli makale yazarak para kazanma tekniğidir. Günümüzde bunun ile ilgili bir çok internet sitesi var ve bu sitelere yazar olarak kayıt olup, yazdığınız makalelerin satışı ile birlikte para kazanmanız mümkündür.

Aylık olarak 3.000 – 4.000 tl civarı kazanç elde edebileceğiniz bir yöntemdir. Şu anda en düşük taban fiyat 100 kelime 1,5 tl’den makale yazdırılıyor. Yazacağınız makale minumum 400 kelime olduğunu düşündüğünüzde 1 makaleyi 6 tl yazmış olursunuz.

En basitinden günde 10 makale yazarak 60 tl kazanmak mümkün. Eğer toplu makale işleri almanız durumunda ise bir seferde 500-600 tl gibi rakamlar kazanmak çok zor olmamalı.

Makale yazarak para kazanabileceğiniz sitelerden bazıları şunlardır.

https://www.makalehizmeti.com/

Güvenilir bir sitedir. Yazar kaydı yaparak, site üzerinde yazılar yazmaya başlayabilirsiniz. Özellikle sistemde örnek makaleler sayfasını inceleyerek yapılması gereken kriterler, örnek makalelerde belirtilmiştir. Örnek makale formatında yazılar yazarak işe başlayabilirsiniz.

https://www.iyimakale.com/

Adında anlaşıldığı üzere iyi makale, gerçektende iyi bir makale sitesidir. R10 webmaster forumundan arkadaşların kurduğu bir sistem. Bu sistemde yazar olarak makaleler yazıp, site üzerinden satışını yapabiliyorsunuz. Kredi sistemi ile çalışmaktadır, sitede hazır makaleler satılmakta ve sistemi kullanan binlerce üye olduğu için hızlı satış ve doğal olarak hızlı para kazanma olanağınız yüksek bir sitedir. Yani size bu siteyi kullanmanızı öneririm. Ayrıca satış yaptığınız makaleler güzel yorumlar alırsa, satışlarınız o denli yükselecektir.

https://www.yazkazan.net/

Güvenilir ve tercih edilebilir bir sistem. Kazanacağınız gelirleri aylık bazlı olarak hesabınıza alabiliyorsunuz. Toplu makale satışı, alımı gibi hizmetler mevcut. Detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

https://www.icerik.net

Bu internet sitesi ise hazır içerik satışı yapan, kendi bünyesinde yazarlar barındıran ve bu yazarlar ile beraber gelen makale işlerinin hızlı bir şekilde çıkmasına olanak sağlandığı güzel bir sistemdir. Profilinizi oluşturup yazar olarak hemen başlayabilirsiniz.

Makale yazımlarında mutlaka özgün içerikler üretmeye özen gösteriniz. Cümle, imla hatalarından uzak, sade ve basit bir anlatım biçimi benimseyerek makaleleri yazmanız bu işte sizin için çok önemli olacaktır.

3). Sosyal Medya Uzmanlığı ile Kazanç

sosyal medya ile para kazan

Sosyal medyanın bu kadar önem kazandığı günümüzde en etkili para kazanma tekniklerinin başında sosyal medya birimlerini kullanarak para kazanma yöntemleri geliyor.

Bir çok büyük-orta-küçük işletmeli firma sosyal medya birimlerini kullanmak isteyerek ürün satışlarının artmasını talep eder. Sosyal medya pazarlama, yada dijital reklam pazarlama işleriyle uğraşan uzmanlar bu firmalara destek verirler.

Bu destek kapsamında firmanın ürünlerinin tanıtımı, kampanya oluşturulması, sosyal medya sayfalarının takipçi kitlesinin arttırılması ve sonucunda ürün satışlarının arttırılması sağlanır. Aslında iş bu kadarda değil, firmanın sosyal medya sayfalarına gelen yorumlardan tutunda tüm mesajlara kadar yönetimini sosyal medya uzmanları yapar.

Sizde sosyal medya uzmanı olarak firmalara İnstagram, Facebook, Twitter gibi en etkili birimlerde danışmanlık hizmeti verebilirsiniz. Aylık olarak bir firmadan 500 tl düzenli olarak para istemeniz kaçınılmazdır. Böylelikle ufak bir hesap yaptığınızda 5 firma bağlamanız durumunda aylık geliriniz zaten 2.500 tl olur. Kurumsal büyük firmaları bağlamanız durumunda aylık 1.500 – 3.000 tl civarlarında fiyata iş bağlayabilirsiniz.

Yani bu işte sizin çabanıza kalmış, çok yüksek rakamlar kazanmak sizin elinizde. Bu konuda detaylı bir araştırma yaparak sizde bu kervana katılabilirsiniz. Biz size yöntemleri anlatıyoruz, işi öğrenmekte sizin işiniz olmalı.

Bir önceki yazımız olan ERP Nedir? Enterprise Resource Planning başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Hakkında Admin

Çukurova Üniversitesi bilgisayar programcılığı bölümü mezunu. Birçok kurumsal firma'da Software Developer olarak çalıştı. Bilgi ve tecrübelerini bu blog'tan paylaşıyor.

Öneriyoruz

Telegram Üzerinden Para Kazanma Click Botu

Bugün sizlere Telegram üzerinden para kazanabileceğiniz bir bot’tan bahsedeceğiz. Bu bot sayesinde Litecoin olarak telegram ...

7 Yorumlar

  1. Bence internet ortamında en fazla hiti oyun siteleri çekiyor,özellikle çocuklara hitab eden bir oyun sitesi her zaman para kazandırır düşüncesindeyim.Açıklayıcı makale için teşekkürler.

  2. İnternetin dünya genelinde yüksek kullanım oranlarına ulaşmasıyla birlikte internetten para kazanmak hayal olmaktan çıkarak hemen hemen herkesin yapabileceği yöntemler ile kazanç sağlanabiliyor. Önemli olan bu işleri küçümsemeden benimsemek ve çok yüksek paralar kazanabilmek.

  3. Ekonomik problemlerin en üst seviyede olduğu bu günlerde, internet ortamının nimetlerinden yararlanıp bir gelir elde etmek önem bir iş. Makalenizi okudum, gayet açıklayıcı neler yapıp yapmayacağımızı güzel bir şekilde anlatmışsınız. Para kazanmak tekniklerinden bazılarını benimsediğimi söyleyebilirim.

  4. Ben webmaster’ım bir çok sitem var forum sitelerinde makale yazarı arkadaşlara blog’larım için sürekli makale yazdırıyorum. Yani anlattığınız yöntemler doğru ve başarı sağlayacak yöntemler bu nedenle dikkatli bir şekilde incelemekte fayda var. Güzel bir makale olmuş, faydalı olduğu kanaatindeyim.

  5. internetten para kazanma aylık kazanç yükseltmek için ideal yöntemlerden bir tanesi. Makalelerinizi kaliteli ve faydalı buluyorum.

  6. Arama motorundan bu sayfayı buldum güzel teknikler anlatmışsınız, internetten para kazanma konusunda artık daha fazla bilgi sahibiyim. Özellikle makale yazarak para kazanma işine bayıldım.

  7. Günümüzde internet’in gelişmesi nedeniyle bir çok para kazanma kalemleri ortaya çıktı. Çeşitliliğin çok olması nedeniyle tek bir sektörde takılı kalmamak adına önemli. Başarı sağlayacağımız bir sektör bulunması mümkün, sadece aramak ve çabalamak gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir