Kılavuz Yazılım / Seo / Moz Spam Skoru Sorgulama

Moz Spam Skoru Sorgulama

spam skor sorgulama moz

Moz‘un geliştirdiği bir hesaplama algoritması sayesinde internet ortamında bulunan web sitelerinin bir mantık çerçevesinde spam skor belirleniyor. Bir çok SEO uzmanı, Google’a en yakın sonuçları Moz’un verdiği söyleniyor. Bu değerler gerçekten önemsenecek noktada.

Spam Skoru 17 üzerinden ve yüzdelik (%) bazda verilmektedir. Moz’da sorgulama yaptığınızda % olarak bir değer ile karşılacaksınız ve bu değerinin 17 üzerinden hangi rakama denk geldiğini görsel olarak gösterelim.

spam skor tehlike düzeyi

Eğer sitenizin spam skor değeri kırmızı alanlara denk geliyorsa tehlike çanları çalıyor demektir. Öncelikli olarak backlink analizi yaparak yaparak spam skor’u yüksek olan siteleri tespit edip bunları Google Search Console giriş yapıp backlink reddetme aracını kullanarak reddetmeniz gerekmektedir.

Yüksek spam puanına maruz kalmanız sitenizi arama motorlarında filtreye girmenize neden olabilir. Google’ın bir çok algoritma spam modülleri bulunuyor. Ceza durumlarından uzak durmak için belirli aralıklarla backlink temizliği yapmanızı öneririm.

Spam Skor Kontrol

Spam skor sorgulama işlemini normal şartlarda moz üzerinden yapabiliyoruz. Velakin Moz üye olan kişilere ücretsiz olarak 10 sorgulama hakkı veriyor bunun sonunda ise premium üyelik almasını istiyor. Bu gibi durumlar ile uğraşmamak ve haklarınızın boşuna gitmesini istemiyorsanız ücretsiz olarak sorgulama yapacağınız güzel, stabil çalışan bir site mevcut.

prepostseo isimli sitede ücretsiz bir şekilde hem domain otoritesi hemde gelen sonuçta spam skor sonucu görebiliyorsunuz. Bağlantıyı kullanarak sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

Ayrıca backlink alımı yaparken backlink alacağınız domain’in mutlaka değerleri sorgulatınız. Yüksek spam skor ve düşük DA, PA değerlerine sahip içeriğiniz ile alakasız web sitelerinden backlink almanızı önermiyorum.

Bir önceki yazımız olan Htaccess SSL Yönlendirme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Hakkında Admin

Çukurova Üniversitesi bilgisayar programcılığı bölümü mezunu. Birçok kurumsal firma'da Software Developer olarak çalıştı. Bilgi ve tecrübelerini bu blog'tan paylaşıyor.

Öneriyoruz

seo çalışması

SEO Nasıl Yapılır, 2020 Seo Trendleri

Arama motorlarının sürekli olarak geliştirilen algoritmalarına uyum sağlayacak, arama motorlarının istediği kriterlere göre web sitenin ...

Bir Yorum

  1. Evet sorgulatma işlemi sonucunda hem da pa değerlerini hemde spam skor değerlerini verdi. Moz’dan test ettiğim kadarıyla değerler doğru. Yani bu siteyi kullanabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir