Oturma izni Nedir? Danışmanlık Şirketleri

Oturma izni Nedir? danışmanlık şirketleri
Oturma izni Nedir? danışmanlık şirketleri

Bugünkü konumuz belkide size farklı gelebilir ama bu makalemizin amacı bir müşterimizin tanıtımını ve verdiği hizmetleri bildirmek.

Kurumsal olarak müşterilere kaliteli hizmet sunan sektörel bazlı firmaları desteklediğimizi söylemek isterim.

Danışmanlık sektörü günümüzde gelişmekte olan ve kişilerin ihtiyaçlarına çözüm üretilmesini amaçlayan Yegane avantajları bulunan bir sektör konumunda. Danışmanlık firmaları günden güne çoğalmak ile birlikte özellikle İstanbul ilimizde bu işlerin daha ileri seviyelerde yapıldığını söylemek isterim.

Danışmanlık firmaları çeşitli kategorilerde, farklı hizmet dallarında aktif olarak görevlerini icra etmektedir. Bugün kurumsal olarak yabancı uyruklu vatandaşlara danışmanlık hizmeti sunan Vural Danışmanlık firmasının sunduğu hizmetleri anlatacağız.

Firmanın Bilgileri

Firma ismi : Vural Danışmanlık

Şirket Açıklaması : Yabancılara iş takibi danışmanlık faaliyetlerini İstanbul’da bulunan ofisi üzerinden yapmaktadır.

Sunduğu hizmetler : Oturma izni, yabancılara vatandaşlık işlemleri, çalışma izni, yabancıya konut satışı.

Oturma izni Nedir?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı olmayan yani yabancı bir ülkenin vatandaşı durumunda olan yabancı kişilerin, Türkiye sınırları içine giriş yapması durumunda yasal olarak belirlenen 30 günlük süre zarfından daha uzun süreli olarak ülkemizde kalmak istemesi durumunda alacağı belgedir.

T.C. göç idaresi başkanlığı tarafından düzenlenen bu belge, yabancının ülkemizde ikamet etmesine yasal olarak olanak sağlamaktadır. Yabancı uyruklu genel olarak oturum izni belgesini almak istemesinin başlıca nedeni, Türkiye’de işçi olarak çalışmak istemesi gelir. Tabii ki yabancı işçi olarak çalışmak istemesi durumunda ise çalışma izni alması zorunluluk durumundadır.

Yabancı uyruklu Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uyum sağlamak zorunda ve üzerine düşen yükümlü olduğu hususları eksiksiz bir şekilde yerine getirmelidir.

İkamet izinleri konusunda bir bilgisi olmayan veya nasıl başvuru yapılacağı konusunda kafa karışıklığı yaşayan konuya yabancı kalan kişilerin danışmanlık şirketleri vasıtasıyla iş takibi gibi hizmetler alabilmesi günümüzde mümkün. Danışmanlık şirketleri sizlere bu konuda bir çok avantaj sağlıyor.

Turkuaz kart ile süresiz oturum izni sağlanabilir : Kanun hükmünde kararname ile yayıma alınan turkuaz kart sistemi sayesinde yabancı uyruklu vatandaş kriterleri barındırdığı taktirde süresiz oturum ve çalışma izinlerini turkuaz kart sayesinde alabilir.

Turkuaz kart’ın amacı nitelikli iş gücü ve teknolojiye fayda sağlayabilecek eğitimli elit yabancıların sektörlere kazandırılması olduğu düşünüldüğünde, Türkiye’ye fayda verebilecek olan yabancıların belirlenen kriterlere göre turkuaz kart alarak süresiz izinleri alabilmesi mümkündür. Ne gibi şartlar ve kriterler olduğunu bağlantı üzerinden detaylıca inceleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kemal Vural ile Oturma izni Hakkında Yapılan Röportajımız başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Admin

Bilgi ve tecrübelerini yıllar önce kurduğu blog sitesi üzerinden anlatan, paylaşmaya önem veren birisi. Makale yazmayı seven, okumaya değer veren, soruna çözüm odaklı yaklaşımlar sergiyen sıradan bir kişilik.

https://www.kilavuzyazilim.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir