Kılavuz Yazılım / Php / Php İletişim Formu! Smtp Maille Çalışan

Php İletişim Formu! Smtp Maille Çalışan

php iletişim formu mail gönderen

Merhaba, bu yazımızda Php iletişim formu yapmayı ve smtp protokolü ile formu mail yollamayı anlatacağız. Burada kullandığımız ufak tekef teknolojiler oldu, buda işimizi rahatlatması amacıyla ihtiyaç duyduk.

Form Tasarımında Bootstrap’tan Yararlandık

Form tasarımı Bootstrap Css Framework ile kolaylıkla hazırladık. Zaten kaynak kodları gördüğünüzde her satırı açıkladığımız için bir zorluk yaşamayacaksınız. Üstelik bu iletişim formu Responsive (mobil uyumlu) olarak çalışacaktır.

Mail Gönderme İşlemi için PhpMailler Sınıfından Faydalandık

Mail gönderme işleminde ise Phpmailler sınıfını kullandık. Çok basic seviyesinde olan bu sınıf ile birlikte form’dan yollanılan veriler spam’a düşmeden gelen kutunuza düşecektir. PhpMailler sınıfı ile ilgili daha detaylı döküman için Php smtp mail gönderme makalemizi inceleyebilirsiniz.

Ayrıca mail yollanması için bir adet mail adresi gerekiyor. Çünkü Phpmailler sınıfı mail adresinize bağlantı kurup, mail adresiniz üzerinden mail atmaktadır. Bunun için ben “yandex” ten deneme mail hesabı açtım. Bu hesap bilgileri “iletişim formu” örnek kodlarında görebilirsiniz. Yani sizde kısa sürede çalıştırmak istiyorsanız hiç uğraşmadan yandex’ten bir mail hesabı açıp bilgilerinizi “kaynak kodlarda” göreceğiniz alanlara katıp kullanabilirsiniz.

İletişim Formumuzun Ekran Görüntüsü

iletişim formu görünüm

Yapmanız gerekenleri sizlere basit olarak anlatmaya çalıştık, biz uygulamasını yaptık sorunsuz bir şekilde mail gönderme işlemi yapmaktadır. Gelin size yandex gelen kutusuna “php iletişim formu” dan gelen test mailini gösterelim.

Yandex mail’de oturum açtığımızda mail’in düzgün bir şekilde geldiğini gözlemledik.

Son olarak altta 2 adet bağlantı katacağız. Biri demo’su diğeri ise kaynak kodlarıdır. Kaynak kodları indirip, kendinize göre düzenleyerek projelerinizde sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Ayrıca anlamadığınız yada yapamadığınız bir yer olursa bu konuya yorum yaparak destek alabilirsiniz. Bizi takip etmeye devam edin.

Form DEMO | Formu INDIR
Bir önceki yazımız olan Php Sayfada Çıkan Hataları Kapatma yada Gizleme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Öneriyoruz

php yandex buluta dosya yükleme

Php Yandex.Disk (Buluta) Dosya Yükleme

Merhaba takipçilerimiz, bugün sizlere popüler disk depolama servislerinden olan Yandex.Disk birimine Php ile uzaktan nasıl ...

4 Yorumlar

  1. Bende bunu arıyordum internette o kadar siteye girdim formlar mail göndermiyordu. Sizin sitenizdeki form hem görselliği güzel hemde mail gönderme işlemini yapabildim. Kaynak kodlarını paylaşmanız güzel olmuş, okulda proje için Html internet sitesi yaptım hoca çalışan iletişim formu istedi. Php ile sayenizde çözdüm dersime faydası oldu admin eline sağlık gerçekten makbule geçti.

  2. Gerçekten test ettim çalışıyor. Mail yolluyormu diye hostinge atıp denedim, gayet başarılı bir şekilde takır takır çalışıyor. En azından form kullanımlarında bu sınıf sayesinde rahatlıkla mail gönderebiliriz. Emeğinize sağlık hocam.

  3. Sitem için iletişim formu arıyordum, kaynak kodları paylaşmanız iyi olmuş. Kodları siteme ekleyeceğim teşekkürler.

  4. Güzel kaynak, WP kullanıcılarının çoğu iletişim formunu kuramamaktan müzdarip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir