Kılavuz Yazılım / Php / Php Sayfada Çıkan Hataları Kapatma yada Gizleme

Php Sayfada Çıkan Hataları Kapatma yada Gizleme

php hata kapatma

Php’de kodlama yaparken yanlış kullanımdan yada başka sebeplerden ötürü sayfanızın bazı yerlerinde hatalar ile karşılaşıyorsanız ve bu hataları görmek istemiyorsanız hataları kapatabilirsiniz. Hata kaynağı genel olarak php kod kullanımı yada mysql veri tabanından kaynaklanan hatalardır.

En basitinden veri tabanı bilgilerinizi config dosyanıza yanlış girdiğinizde doğal olarak veri tabanı hatasını ekranınızda görürsünüz. Sitenize giren ziyaretçilerin ilerde yaşanabilecek olası hatalarda sistem tarafından verilen mesajın kullanıcılar tarafından görünmesini istemiyorsanız şöyle bir çözüm getirebilirsiniz.

Php Hataları Kapatma

Php’de veri tabanı bağlantısı kurduğunuz php uzantılı config dosyasını açarak bağlantıdan önce sayfanın en başına şu kodu yazın.

Aşağıda örnek veritabanı bağlantısı mevcut, örnek kullanım şu şekidedir.

Böylelikle siz ve sitenizin ziyaretçileri her hangi bir hata mesajıyla karşı karşıya kalmayacaktır. Aslında programcılıkta doğru olan bulunan hataları gidermektir ama bu yöntemi yinede bilmenizde fayda var bazı durumlarda kullanabilirsiniz.

Dip Not: 0 yerine 1 yazarsanız hataları gösterir.

Bir önceki yazımız olan Php SMTP Mail Gönderme 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Hakkında Admin

Çukurova Üniversitesi bilgisayar programcılığı bölümü mezunu. Birçok kurumsal firma'da Software Developer olarak çalıştı. Bilgi ve tecrübelerini bu blog'tan paylaşıyor.

Öneriyoruz

Php Google Invisible Recaptcha Example

This article will examine the examples of Google Invisible captcha that will save your sites ...

2 Yorumlar

  1. Bu yazdıklarınız ve bilgileriniz için çok teşekür ederim. Bizleri daha da farklı konularda bilgilendirmenizi de bekliyorum başarılarınızın devamını diliyorum.

  2. Teşekkürler sürekli error log dosyam doluyordu bu sayede çözdüm sorunu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir