Kılavuz Yazılım / Php / Php Sayfada Çıkan Hataları Kapatma yada Gizleme

Php Sayfada Çıkan Hataları Kapatma yada Gizleme

php hata kapatmaPhp’de kodlama yaparken yanlış kullanımdan yada başka sebeplerden ötürü sayfanızın bazı yerlerinde hatalar ile karşılaşıyorsanız ve bu hataları görmek istemiyorsanız hataları kapatabilirsiniz. Hata kaynağı genel olarak php kod kullanımı yada mysql veri tabanından kaynaklanan hatalardır.

En basitinden veri tabanı bilgilerinizi config dosyanıza yanlış girdiğinizde doğal olarak veri tabanı hatasını ekranınızda görürsünüz. Sitenize giren ziyaretçilerin ilerde yaşanabilecek olası hatalarda sistem tarafından verilen mesajın kullanıcılar tarafından görünmesini istemiyorsanız şöyle bir çözüm getirebilirsiniz.

Php Hataları Kapatma

Php’de veri tabanı bağlantısı kurduğunuz php uzantılı config dosyasını açarak bağlantıdan önce sayfanın en başına şu kodu yazın.

Böylelikle siz ve sitenizin ziyaretçileri her hangi bir hata mesajıyla karşı karşıya kalmayacaktır. Aslında programcılıkta doğru olan bulunan hataları gidermektir ama bu yöntemi yinede bilmenizde fayda var bazı durumlarda kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Php SMTP Mail Gönderme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Öneriyoruz

php yandex buluta dosya yükleme

Php Yandex.Disk (Buluta) Dosya Yükleme

Merhaba takipçilerimiz, bugün sizlere popüler disk depolama servislerinden olan Yandex.Disk birimine Php ile uzaktan nasıl ...

2 Yorumlar

  1. Bu yazdıklarınız ve bilgileriniz için çok teşekür ederim. Bizleri daha da farklı konularda bilgilendirmenizi de bekliyorum başarılarınızın devamını diliyorum.

  2. Teşekkürler sürekli error log dosyam doluyordu bu sayede çözdüm sorunu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir