Kılavuz Yazılım / Seo / SEO Makalede Etiket Kullanımı

SEO Makalede Etiket Kullanımı

Makale yayımlayarak yayın hayatını sürdüren bir çok blog sitesi var. Yazar, blog yazıları hazırlarken arama motorlarından hit çekmek adına Seo’ya uyumlu makale hazırlarlar. Makalenin doğru bir anlatım biçimiyle anlatılması, noktalama işaretlerine dikkat edilmesi, görsel öğeler ile makalenin desteklenmesi, anlatılan konunun anlaşılır bir dil ile anlatılması. Yani bir makalenin fayda sağlayacak bir makale olarak yazılması için çaba sarf edilir.

Bunun sonucunda arama motorlarından hit beklenir. Gel gelelim makale konusunda kafalarda bulunan bir soru işareti var. Makalede etiket kullanımı nasıl yapılmalıdır?

Etiket Kullanımını Bırakalım!

Makalede etiket kullanmak fayda sağlar mı?: Biliyorsunuz çoğu blog sitesi bir yazı yayınlarken, o yazıya 3-4-5 tane belkide daha fazla miktarda konu ile alakalı etiket kullanıp bunu yayınlıyor. Bu etiketler önceden seo açısından fayda sağlasa da, günümüzde sorunlar yaşatacağını bir gerçektir.

Çünkü her etiket sayfası “ana konunun” kopyasını teşkil ettiğinden, arama motorları tarafından kopya içerik tehlikesi ile karşı karşıya kalmasını sağlar. Zaten biliyorsunuz ki aşırı etiket kullanan siteler, Google’ın “manuel spam” kutusuna girmesini sağlıyor ve bu spam türü “içerik hatalarından” kaynaklanan spam türüdür.

Google; Spamdan çıkılması için içerik hatalarının düzeltilmesi ve yeniden değerlendirme talebinin gönderilmesi gerektiğini bildiriyor. Bu nedenle makale yazarken, etiket kullanımını size önermiyoruz. Makaleniz ne kadar özgün, ne kadar uzun olursa olsun makalenizde etiket kullanımı yapmamanız, blog’unuzun geleceği açısından önemlidir. Hit korkunuz olmasın, çok etiket yazmak çok hit geleceği anlamına gelmiyor o nedenle siz özgün olun, fayda sağlamaya çalışın ve Google’ı ticari olarak görmeyin, başarı mutlaka gelecektir.

Biz Kılavuz yazılım olarak sitemizde hiç bir şekilde etiket kullanımı yapmamaktayız. Sizede bu konuda dikkat etmenizi öneriyoruz.

Bir önceki yazımız olan Htaccess ile 404 Yönlendirmesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Hakkında Admin

Çukurova Üniversitesi bilgisayar programcılığı bölümü mezunu. Birçok kurumsal firma'da Software Developer olarak çalıştı. Bilgi ve tecrübelerini bu blog'tan paylaşıyor.

Öneriyoruz

seo çalışması

SEO Nasıl Yapılır, 2020 Seo Trendleri

Arama motorlarının sürekli olarak geliştirilen algoritmalarına uyum sağlayacak, arama motorlarının istediği kriterlere göre web sitenin ...

2 Yorumlar

  1. Admin sana sonuna kadar katılıyorum, artık eskisi gibi etiketleri yaz ziyaretçi çek dönemi bitti. Spam olarak algılanmamak ve filtreye düşmemek için etiket kullanmamak lazım, size katılıyorum. Bizim millet kafaya takmış illaha her yazıda 5 tane etiket kullanımı yapacak. Özgün makale yazıp, tek yazıdan beklesek sonucu daha organik olmaz mı? bence öyle olur. İleriye yönelik bir çalışma yapıyorsak ki yapıyoruz, o zaman doğal bir izlenim sunmamız mantıklı değil mi?

  2. Eskiden herkes sitesini etikete boğardı içerikten çok etiket olurdu. O tür siteleri google artık sevmiyor. O dönem kapandı. Google kendi etiketini kendi buluyor konu içinde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir