Windows 10 Ekran Görüntüsü Alma

Windows 10 kullanırken ekran görüntüsü almak istemeniz halinde bunun kolay bir yolu mevcut. Üstelik herhangi bir program vasıtasına ihtiyaç duymazsınız.

2 kolay yöntem var bunun birincisi;

Klavyenizde bulunan Prnt Scrn tuşuna basmak olacaktır. Eğer tek Prnt Scrn tuşu ekran görüntünüzü almadıysa bu durumda klavyenideki Fn tuşuna basılı tutup Prnt Scrn tuşuna bir kere dokunmanız yeterli olacaktır.

(Bazı bilgisayarlarda Fn yerine Alt + Prnt Scrn kullanmanız gerekebilir.) Örnek 1 ‘e bakınız.

Örnek 1

Daha sonra arama kutucuğuna mspaint yazıp Ctrl + V kombinasyonu kullanın. Son olarak Ctrl + S kombinasyonu ile resim olarak istediğiniz bir konuma kaydedebilirsiniz. Aşağıda yolu gösterdik.

İkinci yöntem ise;

Windows logolu tuşa, Shift tuşuna basılı tutup S tuşuna bir kere basıyorsunuz. Böylelikle ekrana, ekran görüntüsü alma bölümü gelir. Buradan kırpma işlemi ile ekran görüntüsü alacağınız alanı seçebilirsiniz.

Daha sonra ise;

Arama bölümüne gelip, mspaint yazarak sırasıyla şunları yapıyoruz.

diyerek ekran fotoğrafını istediğiniz bir konuma resim formatında kaydedebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bilgisayar Ekranını Kablosuz Olarak Televizyona Yansıtma başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Admin

Bilgi ve tecrübelerini yıllar önce kurduğu blog sitesi üzerinden anlatan, paylaşmaya önem veren birisi. Makale yazmayı seven, okumaya değer veren, soruna çözüm odaklı yaklaşımlar sergiyen sıradan bir kişilik.

https://www.kilavuzyazilim.com

Bir Yorum “Windows 10 Ekran Görüntüsü Alma

  1. Ekran resmi alınan görsel nereye kayıt oluyor peki yani yaptıgımda belli bir sayfaya yapıştırmak istemiyorum ama mecburen bi kaç yere girip yapıştır ve kayıt et olayı yapıyorum ama sadece ekran görüntüsü alırken bi yere kaydolup kaydolmadığını biliyor musunuz ?? şimdiden teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir