Kılavuz Yazılım / Linux / Cpanel Lisans Güncelleme SSH Kodu

Cpanel Lisans Güncelleme SSH Kodu

Cpanel lisans hatası ile karşılaşıyorsanız, lisans süreniz dolmuş demektir. Sunucunuza Cpanel kurulumu yaptığınızda deneme amaçlı 30 günlük lisans süresi verilir. Bu süre dolduğunda veya orjinal bir lisans kullanıyor, ödemesini geciktirdiyseniz giriş kısımında lisans hatası alacaksınız.

Şimdi lisans hatasını nasıl giderebileceğimizi uygulamalı olarak göstereceğiz. İşlemleri sırayla yapacağız.

Cpanel Lisans Hatası

Lisans süresi dolduğunda, her hangi bir uzatma işlemi yapmayı unuttuysanız karşınıza şöyle bir lisans hatası çıkacaktır.

Bu hatayı düzeltmek için “Cpanel Lisansınızın” süresini uzatmanız gerekiyor. Bunun için hizmeti aldığınız yerden Cpanel’e ödemenizi yapmanız gerekiyor. Ödeme işlemi tamamlandıktan sonra Putty ile SSH bağlantısı kurarak lisans güncelleme işlemini yapmamız gerekiyor. Bunun için SSH’ta şu kodumuzu kullanacağız.

Bu kodu yazdıktan sonra karşınıza şöyle bir ileti metini çıkacaktır.

Böylelikle Cpanel lisansı güncellenmiş oldu. Tarayıcınızda bulunan çerezleri sıfırlayıp tekrar giriş yaptığınızda hatanın giderildiğini göreceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Cpanel SSH Full Yedek Alma başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Hakkında Admin

Çukurova Üniversitesi bilgisayar programcılığı bölümü mezunu. Birçok kurumsal firma'da Software Developer olarak çalıştı. Bilgi ve tecrübelerini bu blog'tan paylaşıyor.

Öneriyoruz

Iptables Port Açma ve Kapatma

IPtables, CentOS ve RHEL sistemlerinde kullanılan varsayılan güvenlik duvarıdır. VPS Sunucuları veya Özel Sunucuların çoğunda ...

7 Yorumlar

  1. Gerçekten Cpanel çok kullanışlı bir yazılım bende kendi sitem için kullanıyorum ayrıca herkesin başına gelmiştir herhalde lisans hataları daha önce bu yazıyı okusaydım o kadar uğraşmazdım hatayı çözeceğim diye güzel bir yazı olmuş emeğe saygı.

  2. Cpanel kurulumu hakkında bir makaleyi ele alırsanız çok daha güzel olur. Çünkü yazdığınız makaleler açık ve anlaşılır bir biçimde. Çok teşekkürler.

  3. Cpanel wepmaster için gerçekten ilaç gibi geliyor fakat güncellemeler bazen sorun yaşatabiliyor sayenizde bir şeyler öğrendik

  4. cPanel nasıl kuruluyor pekiyi? Ben bunu da merak ediyorum. Bir de artık hosting firmaları ile uğraşmak istemiyorum.

  5. Zor gibi görünse de aslında basit bir linux komut uygulaması. bilmeyen arkadaşlar için güzel olmuş teşekkürler.

  6. aynı sorunu vps’imde kullandığım lisanslı cpanelde yaşıyordum yeni lisans aldım bu konu sayesinde sorunum çözüldü teşekkürler.

  7. Merhabalar, yazınız anlamlı ve sade olmuş bunun için ayrıca teşekkür ederim. Bazı siteleri gezdiğimde sürekli reklam var ve rahatsız ediyor ancak siteniz çok iyi başarılar dilerim..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir